ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 19 Οκτώβριος 2022 22:56

Το σχολείο μας φέτος αποφάσισε να συμμετάσχει στο περιβαλλοντικό πρόγραμμα "Οικολογικά Σχολεία" που διοργανώνει η  ΕΕΠΦ (Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν όσο γίνεται περισσότερα για την προστασία του περιβάλλοντος και για την ανακύκλωση των συσκευασιών. Θα βάλουν τα δυνατά τους να αφυπνίσουν όλες και όλους για συλλογική προσπάθεια για την προστασία του πλανήτη με δράσεις που θα υλοποιηθούν καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

Το μήνυμα που θέλουν να διαδώσουν είναι: "Ανακυκλώνω και τον πλανήτη σώνω". Ας ξεκινήσει η δράση!