Συλλογή ελαιόκαρπου και επίσκεψη σε ελαιοτριβείο στα πλαίσια υλοποίησης της πρακτικής άσκησης PDF Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 10 Δεκέμβριος 2019 09:18

Οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ Γενισεας επισκέφθηκαν ελαιώνα της περιοχής Αβδήρων όπου πραγματοποιήθηκε η πρακτική άσκηση συλλογής ελαιόκαρπου. Στη συνέχεια έγινε η μεταφορά του ελαιοκαρπου σε ελαιοτριβείο, όπου οι μαθητές παρακολούθησαν τη διαδικασία ελαιοτρίβησης και ξεναγήθηκαν στους χώρους της επιχείρησης. Οι μαθητές και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί ευχαριστούν την κυρία Κιάκου Έλλη για την ευγενή δωρεά χρήσης του ελαιώνα και την επιχείρηση "ΕΛΑΙΟΤΡΙΒΕΊΟ ΤΥΜΠΑΝΟΥ" για την ξενάγηση και την ενημέρωση.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 11 Δεκέμβριος 2019 09:38