Η Ομάδα Διάσωσης και Διαχείρισης Ανθρωπιστικών Κρίσεων (ΟΔΙΑΚ) στο ΕΕΕΕΚ PDF Εκτύπωση E-mail
Παρασκευή, 18 Οκτώβριος 2019 00:00

Την Παρασκευή 18/10/19 είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας εκπροσώπους απο την Ομάδα Διάσωσης και Διαχείρισης Ανθρωπιστικών Κρίσεων (ΟΔΙΑΚ). Σκοπός της επίσκεψης ηταν να εκπαιδευτούν μαθητές και εκπαιδευτικοί στο να αναγνωρίζουν και να αντιμετωπίζουν απειλητικά και μη απειλητικά για τη ζωή περιστατικά.
Μέσα απο βιωματικές δραστηριότητες αποκτήσαμε ουσιαστικές γνώσεις για την παροχή πρώτων βοηθειών στο συνάνθρωπό μας (έγκαυμα, τσίμπημα μέλισσας, κρίση επιληψίας, κάταγμα, ρινορραγία, πνιγμός κ.α.)
Σας ευχαριστούμε θερμά για την πολύτιμη ενημέρωση και εκπαίδευση που μας παρείχατε...

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 27 Οκτώβριος 2019 10:24