Επίσκεψη του 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης στο ΕΕΕΕΚ Γενισέας PDF Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 09 Απρίλιος 2013 23:35

Την Παρασκευή 29/03/13 μία ομάδα μαθητών και εκπαιδευτικών του 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης, στα πλαίσια δύο προγραμμάτων αγωγής υγείας τους αποφάσισε να μας επισκεφτεί. Τους υποδεχτήκαμε με μεγάλη χαρά! Τους μιλήσαμε για το σχολείο μας και τους ξεναγήσαμε στους χώρους μας. Συμμετείχαμε από κοινού στα διάφορα εργαστήριά μας με σκοπό να γνωριστούμε καλύτερα και να τους δείξουμε πώς λειτουργεί το σχολείο μας. Δουλέψαμε μαζί στην κεραμική και στο θερμοκήπιο, παίξαμε διάφορα παιδαγωγικά παιχνίδια και μαγειρέψαμε κουλουράκια και χαλβά. Στο τέλος φάγαμε όλοι μαζί και εκπαιδευτικοί από τα δύο σχολεία παρουσίασαν τα προγράμματα αγωγής υγείας για τα οποία ήταν υπεύθυνοι.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 09 Απρίλιος 2013 23:58