«ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ»
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ 2023 PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 11 Απρίλιος 2024 22:50

Δείτε το βίντεο που δημιούργησαν 74 σχολεία και δομές Ειδικής Αγωγής και μη, αφιερωμένο στην Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία.

❤️

Μαθήτριες, μαθητές και εκπαιδευτικοί από την Ελλάδα και το εξωτερικό, ένωσαν τις φωνές τους σε μία πρωτότυπη δράση, αποδεικνύοντας πως, πάνω απ’ όλα «Δύναμη έχει το ΜΑΖΙ»!

❤️

Νίνα Μαζάνη – «Δύναμη έχει το ΜΑΖΙ»

Μουσική – στίχοι: Δημιουργική ομάδα «Αυτό που μας ενώνει»

apme2023

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 11 Απρίλιος 2024 23:21

Το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Ξάνθης στον NOVA 93.1 PDF Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 24 Οκτώβριος 2022 18:31

Ο διευθυντής κος Ψωμακέλης Κλεομένης, μιλά στον NOVA 93.1 και την Αλεξάνδρα Κουσίδου για την πρωτοβουλία του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Ξάνθης "ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ 2022", την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία αλλά την ειδική αγωγή στην Ελλάδα σήμερα. Δείτε το βίντεο:

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 24 Οκτώβριος 2022 20:16

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ 2022 PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 09 Οκτώβριος 2022 14:17

«Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία – Αυτό που μας Ενώνει 2022»

Μία πρωτοβουλία του Εργαστηρίου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Ξάνθης

Στις 3 Δεκεμβρίου κάθε χρόνου, γιορτάζεται σε όλο τον πλανήτη η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Η συγκεκριμένη ημέρα έχει καθιερωθεί από τον ΟΗΕ ως μία επέτειος ευαισθητοποίησης για τα δικαιώματα και τις δυνατότητες των ατόμων με αναπηρία.

Φέτος, το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Ξάνθης σας προσκαλεί στη μεγαλύτερη διαδικτυακή συνάντηση σχολείων που έγινε ποτέ! Ελάτε να γιορτάσουμε ΜΑΖΙ την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία και να συζητήσουμε για όλα αυτά που μας ενώνουν.

Στείλτε το βίντεο - μήνυμά σας στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ Ξάνθης μέχρι την Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2022 και συνδεθείτε ΖΩΝΤΑΝΑ την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 10:00 π.μ για να γνωριστούμε!

Περισσότερες πληροφορίες για την δράση «Αυτό που μας Ενώνει 2022» μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα: https://aftopoumasenonei.weebly.com/

Δείτε το δικό μας μήνυμα:

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 24 Οκτώβριος 2022 20:16