Δημιουργία ηλεκτρονικής τάξης (e-class) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr) PDF Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 23 Μάρτιος 2020 17:44
Καλησπέρα σε όλους τους γονείς – κηδεμόνες των μαθητών του ΕΕΕΕΚ Γενισέας.
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι το σχολείο μας προχώρησε στις απαιτούμενες ενέργειες δημιουργίας ηλεκτρονικής τάξης (e-class) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr), σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας για την εξ αποστάσεως ασύγχρονη εκπαίδευση.
Στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο είναι ενεργοποιημένη η ηλεκτρονική τάξη του σχολείου μας όπου θα βρείτε υλικό για τους μαθητές ανά εκπαιδευτικό.
Επισκεφτείτε τον γενικό υπερσύνδεσμο του σχολείου μας: https://eclass.sch.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=18213 όπου θα σας οδηγήσει στην ηλεκτρονική τάξη του ΕΕΕΕΚ. Κατόπιν επιλέξτε το μάθημα που επιθυμείτε.
Όσοι γονείς διαθέτετε email ελέγχετε ανά τακτά διαστήματα..Όσοι δεν έχετε να επισκέπτεστε τον παραπάνω υπερσύνδεσμο.
Καλή συνεργασία και υπομονή σε όλους.
Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ
ΨΩΜΑΚΕΛΗΣ ΚΛΕΟΜΕΝΗΣ